Strefa klienta

Zapomniałeś hasła?

Strefa pracownika

Artykuły prasowe

Komentarz specjalny: Rzeczywistość po Brexit

06 lipca 2016

Brytyjczycy zadecydowali o wyjściu ich kraju z Unii Europejskiej. Taki scenariusz jeszcze w czwartek, przed zakończeniem głosowania, wydawał się zdecydowanie mniej realny, szczególnie, że publikowane w tym tygodniu sondaże pokazywały rosnącą przewagę zwolenników UE. Historycznie patrząc też wydawało się, że niezdecydowani opowiedzą się za status quo, a część z deklarujących poparcie dla Brexitu, na finiszu się z niego wycofa. Wynik głosowania w Wielkiej Brytanii jest jednak potwierdzeniem radykalizacji nastrojów społecznych w Europie Zachodniej i stawia pod znakiem zapytania bytność UE. czytaj więcej

Komentarz rynkowy - kwiecień 2016

09 maja 2016

Kwiecień należał do bardzo zmiennych miesięcy – początek upływał pod znakiem wzrostów na giełdach, ale druga połowa to już silniejsza korekta spadkowa. czytaj więcej

Ile kosztuje wychowanie dzieci w Polsce? Znamy wyliczenia ekspertów.

01 czerwca 2015

Koszt wychowania jednego dziecka w Polsce (do osiągnięcia 19 roku życia) mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł, a dwójki dzieci - od 317 tys. do 350 tys. zł - szacuje Centrum im. Adama Smitha.

czytaj więcej

Wspólne inwestycje - sposób na zarabianie dla każdego

22 kwietnia 2015

Nie każdego stać na to, by samodzielnie kupić udziały w perspektywicznym przedsiębiorstwie albo obligacje rządu dynamicznie rozwijającego się egzotycznego kraju. Jednak jeśli wielu indywidualnych inwestorów połączy siły, razem staną się wpływowym graczem na rynku. Nic dziwnego, że produkt finansowy oferujący takie rozwiązanie zrobił furorę. Fundusze inwestycyjne mają już ponad 240 lat i są jedną z najpopularniejszych form długoterminowego inwestowania.

czytaj więcej

Zeszłoroczny popyt na złoto niższy od rekordu

12 lutego 2015

W 2014 roku kupiono 3.923,7 ton złota, czyli o 4% mniej niż w rekordowym 2013 – poinformowała Światowa Rada Złota. Wciąż był to jednak wynik wyższy od 5-letniej średniej, a zakupy dokonywane przez banki centralne były bliskie 50-letniego rekordu z 2012 roku.

czytaj więcej

Rata kredytu spada. W tym roku może być kilka obniżek stóp procentowych

06 lutego 2015

Już od ponad dwóch lat stopniowo maleje oprocentowanie kredytów hipotecznych w rodzimej walucie. Dziś miesięczna rata 30-letniego długu wynosi około 465 zł na każde pożyczone 100 tys. kapitału.

czytaj więcej

Od czego zależą duże różnice w wysokości emerytur

03 lutego 2015

Zdecydowaną większość emerytur Polaków wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pamiętać jednak należy także o Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz o resortowych (mundurowych) systemach: Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Sprawiedliwości. Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2013 roku w Polsce średnia miesięczna liczba emerytów wynosiła 6 229 tys., co w porównaniu z 2003 rokiem oznacza znaczący wzrost, bowiem dekadę wcześniej mieliśmy 4 470 tys. emerytów.

czytaj więcej

Aktywa funduszy inwestycyjnych wzrosły w 2014 roku o ponad 10%

03 lutego 2015

Wartość aktywów zarządzanych przez polskie fundusze inwestycyjne wzrosła w grudniu o +1,4% osiągając na koniec miesiąca poziom 208,9 mld zł.

czytaj więcej

Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

25 stycznia 2015

31 grudnia weszły w życie nowe znacznie łagodniejsze przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Dzięki nim każdy konsument (osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej od co najmniej roku) może starać się o uwolnienie ze spirali długów poprzez ogłoszenie upadłości.

czytaj więcej

Słownik terminów bankowych

25 stycznia 2015

Czy język stosowany w kontaktach banków z klientami jest wystarczająco klarowny? Nie dla każdego… Przeciętny zjadacz chleba nie jest w stanie zrozumieć wszystkich pojęć, np. podczas podpisywania umowy kredytowej. Sprawdźmy, znaczenie jakich słów może nam się przydać w przyszłości.

czytaj więcej

Umów się

na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą