Strefa klienta

Zapomniałeś hasła?

Strefa pracownika

Doradca inwestycyjny

Doradca inwestycyjny jest jednym z zawodów ściśle regulowanych na rynku finansowym w Polsce oraz kwalifikacją niezwykle prestiżową, a sam tytuł zawodowy podlega ochronie prawnej.

Prawo wykonywania zawodu doradcy inwestycyjnego przysługuje osobom, które zdały bardzo wymagający, trzyetapowy egzamin, obejmujący aż 11 bloków tematycznych składających się na ponad 110 szczegółowych pytań teoretycznych i zadań problemowych, oraz są aktualnie wpisane na listę doradców prowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wysoki stopień trudności egzaminów daje gwarancję, że osoba, która go zdała jest najwyższej klasy ekspertem i ma z tego tytułu prawo m.in. do doradztwa w zakresie doboru instrumentów finansowych przez klienta oraz zarządzania portfelami aktywów, może również zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.

Doradca inwestycyjny, wykonując zawód, jest zobowiązany działać zgodnie z przepisami prawa i zasadami uczciwego obrotu oraz mieć na względzie słuszne interesy zleceniodawców, dlatego dla klienta korzystanie z usług doradcy to przede wszystkim pewność otrzymywania rzetelnych informacji.

Od momentu wprowadzenia egzaminów licencyjnych w 1993 roku do dnia dzisiejszego egzaminy zdało 501 osób ale aktualna lista Komisji Nadzoru Finansowego obejmuje dzisiaj tylko 494 nazwiska.

Umów się

na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą